Звіт депутата Київської міської ради Федоренка Ігоря Петровича

Звіт по роботі депутата Київської міської ради

Голови фракції Політична Партія “Нове життя”

Заступника голови постійної комісії Київради з питань культури та туризму

Федоренка Ігоря Петровича

 

Федоренко І.П. є одним з найактивніших захисників культурної, історичної спадщини міста Києва. Саме за його ініціативою створено робочу групу з питань історичного ареалу та культурної спадщини міста Києва, де розглядали питання щодо:

 • розміщення музею історії міста Києва в Гостинному дворі;
 • проблематики забудови Андріївського узвозу та Десятинного провулку;
 • порушення при здійсненні будівельних робіт на вул. Костьольній, 8;
 • руйнування стіни на території Національного заповідника “Софія Київська”;
 • проектування пам’ятки археології місцевого значення “Культурний шар Подолу”, яка знаходиться в Державному історико-архітектурному заповіднику “Стародавній Київ”, є складовою пам’ятки ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро» (Поштова площа) та встановлено, що це єдина площа, яка виходить до берега річки Дніпро і є найдревнішою площею у місті. Внаслідок цього було заборонено втілювати дизайн сучасних будівель, які хотіли побудувати під виглядом входу в підземний торговий центр;

В результаті діяльності Ігоря Федоренка зупинено будівництво за адресою: Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі міста Києва, відкрито провадження по численним порушенням, які виникли під час будівництва.

 

За ініціативою голови фракції Політична Партія «Нове життя» в Київраді подано наступні пропозиції щодо проведення депутатських слухань Київської міської ради, 26.05.2015 року:

 1. Про створення Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
 2. Збереження та розвиток у сучасному місті Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».
 3. Збереження та охорона будинків – пам’яток архітектури.
 4. Створення механізму повернення до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель – пам’яток історичної спадщини, які більше трьох років перебувають без належного догляду та руйнуються.
 5. Створення спеціального фонду охорони пам’яток, джерела його фінансування.

 

Федоренко Ігор Петрович є секретарем робочої групи з розгляду проблемних питань столичних театрів та музичних колективів. Виступав членом робочих груп, щодо:

 • повернення спортивних споруд, що не використовуються за прямим призначенням, до комунальної власності міста Києва;
 • перевірки легітимності відчуження пам’яток архітектури на вул. Пушкінській, №35 а,№35 б, № 37 а, № 37 б та дитячого садка на вул. Пушкінській, 33-а в Шевченківському районі м. Києва;
 • питань відновлення та подальшого розвитку кінотеатру “Жовтень”;
 • перевірки відповідності всіх дозволів об’єктів зовнішньої реклами у м. Києві, виданих з 26 січня 2012 року, Концепції та Порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Києві та виконання своїх функцій КП “Київреклама” за зазначений період;
 • перевірки стану розрахунків між КП “Київпастранс” та суб’єктами підприємництва, що здійснюють свою діяльність на зупинкових комплексах м. Києва.

Також бере участь в судових засіданнях по збереженню київського велотреку «Авангард», який є об’єктом зі спеціальним статусом.

Федоренко Ігор Петрович є членом комісії з перевірки Комунального підприємства “Київкінофільм”, результатом роботи було виявлення підпільного ресторану та нічного клубу, відсутність оригіналів документів і паспортів на придбане чи орендоване майно, підміна договорів оренди майна на інших видів договорів.

 

Федоренко Ігор Петрович проводить активну громадську роботу:

 

Засновник соціально-благодійного заходу “Розпочни НОВЕ ЖИТТЯ”, який створений для відродження загальнолюдських цінностей, пропагування здорового та активного способу життя, даючи можливість як дітям так і дорослим активно та корисно проводити вільний час.

Організатор двох благодійних футбольних матчів:

 • 30 серпня у Гідропарку на футбольному стадіоні «Місто спорту» відбувся футбольний турнір між депутатами Київради, футбольним клубом зірок естради «Маестро», збірною командою лікарів та молоддю громадських організацій «Ренесанс». Національна збірна лікарів України з футболу виборола перемогу у футбольному турнірі, який проходив у рамках заходу «Розпочни Нове Життя».
 • В День фізичної культури і спорту – 13 вересня на стадіоні «Місто Спорту» у Гідропарку відбувся благодійний турнір «За Мир та Єдність». Ще одна ступінь на шляху здорового способу життя. Благодійний футбольний турнір пройшов між зірками естради ФК «МАЕСТРО», військовослужбовцями Збройних Сил України, командою депутатів Київради, командою державної фіскальної служби України, командою бізнесу МГО «МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ БІЗНЕСУ ТА ЕКОНОМІКИ» та командою Наркологічної Асоціації «Ренесанс». Розпочався даний захід традиційно з гімну України. Шість команд вийшли на поле заради єдиної мети – збору коштів на потреби української армії, яка перебуває в зоні АТО.

 

За підтримки депутата Київради Ігоря Федоренка відбулись заходи:

 

12.12.2014 р. в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» стартував міжнародний українсько-німецький виставковий проект під назвою “Диво-Різдво”, на якому презентували українські та німецькі різдвяні обряди: паралелі.

21.11.2014 р. Національний заповідник «Софія Київська» проведено культурно-освітній захід для дітей, які вимушені були покинути зону АТО. Програма заходу присвячена Архангелу Михаїлу – небесному покровителю Києва, вшанування якого припадає саме на цей день.

У день святого Георгія, в Національному заповіднику “Софія Київська” влаштовано свято для дітей, батьки яких перебувають в зоні АТО. Для підняття духу та настрою, дітям проведено пізнавально-розважальну програму: конкурси, екскурсія по будинку Митрополита, виступ хору. Жодна дитина не залишилася без уваги та подарунків.

17.12.2014 р. відбулася соціальна інформаційно-просвітницька акція для незахищених верств населення «День профілактики серцево-судинних захворювань в м. Києві» у Колонній залі КМДА. Всі жителі міста Києва мали можливість перевірити свій стан здоров’я та отримати фахову консультацію.

2015 рік Ігор Федоренко розпочав з привітання дітей новорічними подарунками, придбав понад 450 новорічних подарунків для дітей-інвалідів, дітей-сиріт зі шкіл-інтернатів та дитячих будинків.

16.01.2015 р. відбулося новорічно-різдвяне свято для дітей та родин «В гостях у казки» у столичному Будинку вчителя, співорганізатором якого виступив лідер партії «НОВЕ ЖИТТЯ». Культурно-мистецький захід проводився для дітей та родин, годувальники яких знаходяться в зоні АТО.

18.01.2015 р. Ігор підтримав ініціативу громадськості у проведенні маршу солідарності проти тероризму і пам’яті жертв теракту у Волновасі.

 

Згідно розпорядження Київського міського голови від 16.01.2015 року №9 директора комунального підприємства «Київкінофільм» Цвєткова А.В. звільнено з займаної посади. Рішення про зміну керівництва прийнято за результатами перевірки Департаменту культури за участю депутата Київради Ігоря Федоренка, окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Київкінофільм», якою було виявлено багато порушень, якi призвели до неотримання значних коштів громадою міста Києва. Встановлено збільшення розмірів кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства.

За ініціативи Ігоря Федоренка 18.02.2015 року відбувся благодійний вечір «Родина-родині». Захід спрямований на об’єднання громадськості задля підтримки сімей, рідні яких постраждали від конфліктної ситуації на Сході України. Отримані кошти від продажу витворів мистецтва будуть передані сім’ям, рідні яких загинули в зоні АТО.

 

Голова фракції «НОВЕ ЖИТТЯ» написав лист, щоб включити деякі медичні установи в список Програми теплосанації (утеплення та переходу на енергозберігаючі технології). До них відносяться пологові будинки №1,2,3,6 та Київський міський центр радіаційного захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС.

28 лютого пройшло дитяче мистецьке свято «Створюй своє майбутнє зараз!». Цей проект зібрав близько творчих 1200 дітей зі всіх регіонів України, які своїми досягненнями показали, що в нашої нації велике барвисте майбутнє. Глядачами цього мистецького дійства стали діти учасників АТО, діти та сім ї переселенців та усі охочі.

10 березня за сприяння Ігоря Федоренка у Будинку вчителя відбувся концерт для жінок, які втратили своїх рідних на війні, біженців з моєї батьківщини, а 12 березня відбулася культурно-мистецька акція «Весняні переспіви», присвячена святкуванню Міжнародного дня жінок та весни у підтримку родин, тимчасово переміщених зі східних регіонів України і АР Крим, та родин, рідні яких загинули або перебувають в зоні АТО.

18 березня заступник голови Постійної комісії Київради з питань культури та туризму Ігор Федоренко підтримав питання щодо створення парку відпочинку «Садиби Мировичів» на вул. Львівська, 15 у Святошинському районі м. Києва.

23 березня Ігор Федоренко як представник територіальної громади м. Києва та депутат Київської міської ради взяв участь в урочистій церемонії вручення театральної премії «Київська Пектораль».

7 квітня за сприяння Ігоря Федоренка у Гідропарку «Місто спорту» відбувся соціально-благодійний захід, присвячений дню здоров’я. Дружній турнір «За здоровий спосіб життя» пройшов між збірною лікарів України, командою депутатів Київради, командою офіцерів Збройних Сил України, збірною Федерації футболу України, командою рятувальників ДСНС та командою «EUROPEAN UNIT».

2 квітня під час публічної доповіді на пленарному засіданні Київради начальника ГУ МВС України в м. Києві Олександра Терещука лідером фракції «НОВЕ ЖИТТЯ» було поставлено два питання:

 1. Перше питання відносно складної ситуації із незаконними забудовами в місті Києві (знищення Стародавнього Києва а саме незаконна забудова історико-культурних земель);
 2. Друге питання щодо ситуації, яка склалася навколо будинку культури ім. Горького на пр. Перемоги, 71-А. За останні місяці, катастрофічно загострилися відношення між забудовниками та мешканцями прилеглих будинків.Вирішено створити робочу групу по незаконним забудовам.

17 квітня голова фракції «НОВЕ ЖИТТЯ» Ігор Федоренко взяв участь на засіданні круглого столу на тему:  «Проведення археологічних досліджень та музеєфікації знахідок на Поштовій площі», який відбувся в управління охорони культурної спадщини. Обговорювали шляхи вирішення питання щодо створення підземної експедиції на Поштовій площі.

Того ж дня Ігор Федоренко взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття Великої лаврської дзвіниці у Києво-Печерській лаврі.

19 квітня в рамках VII Міжнародної Пасхальної Асамблеї – 2015 «Духовність єднає Україну» в Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі відбувся концерт за участю: Дівочого хору КССМШ ім. М. Лисенка, Ансамблю солістів «Благовість» та Київського муніципального камерного хору «Хрещатик».

Лідер партії «НОВЕ ЖИТТЯ» прийняв участь:

 • 04.2015 р. в засіданні круглого столу «Київ – новий центр ділового туризму Східної Європи. Перспективи і напрямки розвитку»;
 • у нагородженні кращих представників талановитої молоді та гала-концерту Міжнародного юнацького конкурсу-фестивалю «Гран-Прі Київ 2015», що проходив у Національній опері України ім. Т. Г. Шевченка;
 • 05.2015 р. в урочистостях з нагоди Дня Матері у столичному Ботанічному саду імені М. Гришка;
 • 05.2015 р. в якості представницького журі, у відкритому конкурсі на кращий міський стартап-2015 «Best Urban Social Startup»;
 • 05.2015 р. за запрошенням Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Індонезія в Україні пані Нінік Кун Нар’яті у відкритті культурного заходу «Вікна в Індонезію»;
 • 05.2015 р. в Київському національному лінгвістичному університеті разом з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжаном Сіюня та ректором Київського національного лінгвістичного університету Романом Васьком відкрили відбірковий тур XIV Всесвітнього конкурсу «Міст китайської мови»;
 • 05.2015 р. в урочистостях з нагоди святкування Дня Європи на Михайлівській площі.

 

Ігор Федоренко, як депутат Київради 7-го скликання та Голова Політичної партії «НОВЕ ЖИТТЯ» кожного дня змінював життя киян на краще, чесно відстоюючи їх інтереси в органах влади, захищаючи права та історичну спадщину. Звичайно ще багато необхідно зробити, Київ потребує докорінних реформ освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери. Для підняття стандартів життя, розвитку культури, економічного добробуту населення – має прийти команда чесних, професійних політиків, які злагодженою командою принесуть позитивні зміни і стабільний ріст всіх ключових показників становлення громадянського суспільства.

 

КИЄВУ «НОВЕ ЖИТТЯ»